Túlačka po Slanských vrchoch
Po hrebeni Vihorlatu
Potulovanie sa východnými úbočiami Slanských vrchov
Túlanie sa okolo Šimonky
Okolo Čiernej hory a Oblíka
Po hranici cez Poloniny
Na Muráni s Milanom
Z Telgártu do sedla Súľová
Po hrebeni Volovských vrchov
Krížom cez Slovenský kras
Slanské vrchy, pohorie s úchvatnými výhľadmi
Kanada, okolo Hurónskeho jazera k Niagarám
Nórsko, rafting na rieke Sjoa, Trolltunga, Bergen
V Temnom lese
V Temnom lese

V Temnom lese Máj bol ťažký. Už bolo načase vypadnúť, niekam „von“. Čiastočne som si to vynahradil minulý víkend, keď som si vy [ ... ]

Toto si chcem prečítať
Rakaťa
Rakaťa

Rakaťa, Slovenský kras Namieril som si to k cintorínu, kde som sa zložil… Úplne. Najprv som kľakol, z pravého pleca sa mi zošmykol p [ ... ]

Toto si chcem prečítať

Stručná BILANCIA hrebeňovky Slanské vrchy

Celková trasa - Ružový sad - Ruská Nová Ves - dĺžka po hrebeni 42 km. Úsek sme prešli za 5 dní. V celku sme v Slanských vrchoch strávili 10 krásnych dnínocí sme strávili na týchto miestach: Lazy, Makovica, Šimonka, Javornícka poľana, Fricka.

Mali sme 7 slnečných, 3 zamračené dni. Keď ešte prirátame bočné chodníky, tak sme dokopy prešli asi 73 km, čo je pekný úsek. Myslím, že sa nám podarilo splniť cieľ cesty - a to nadobudnúť čo najviac poznatkov na napísanie SOČ - ky. Pri tom nám - Petisovi a Janovi výdatne pomáhali SOVIAK a LIBEC.

Zo srdca im ďakujem, aj keď nie je za čo.

Pozn. autora: Tu sa v Kronike nachádzajú turistické mapy Slanských vrchov, ktoré sú originály a sú vlepené do Kroniky, tieto časti tu nemôžem použiť, kvôli autorským právam. Sú tu len náhražky, ktoré som umelo znečitateľnil.

orava-2 orava-3

Celkom dobrá online náhrada, je zo stránok www.hiking.skHrebeňovka Slanské vrchy

Poznámka:

dodatky

Samochvála smrdí! A preto prejdeme ku kritike a sebakritike. Občas sa nevieme správať ako sa patrí na správnych trampákov. Napríklad, berme čerstvý prípad. Na poslednom trampe sme sa vybrali nabrať H2O a umyť špinavý riad. A čo sa nestalo: Vonku zima ako v rohu a Johny si začne odčarúvať prameň, aby nebol jedovatý. Dobre, v poriadku, sranda musí byť. No čo mám povedať na ten zdravý rozum. Najprv začnú umývať špinavý riad a až potom chcú nabrať vodu. Tu zrazu zbadali, že na vode sú mastné oká. Pokiaľ čakali až sa prameň odmastí, začali si hádzať 2 metrové drievka. Hádzať - to je celkom slušné. Aj keď navrhli použitie benzínu na odmastenie vody (Keď sa to používa aj lepení, pomôže aj tu.) Touto kvapkou sa preliala čaša trpezlivosti, ktorá sa vo mne nachádzala. Zobral som ešus, kotlík, fľaše a hor sa na chatu. Aj keď fľaše som im mohol nechať, aby priniesli viac H2O. Bol som otupený hnevom a preto mi mozog vypovedal službu. (Preto som tam nenechal fľaše.) Zatiaľ sme nechali Novisa nech uprace a on vylihuje si v posteli. Pre mňa to už bolo jedno. Naštvaný som už bol, takže mi to bolo fuk!

Alebo ďalší prípad: Skoro všade nechávame za sebou strašný bordel aj keď vo väčšine prípadov upraceme za sebou. Ten neporiadok necháva aj moja ctená osoba. A ja už som skončil s popíjaním osviežujúceho nápoja. A keď už, tak niečo poriadne. A sme ľahostajní voči nášmu majetku. Keď ostalo niekoľko konzerv (zemiakov, chleba) stále sa hádame, kto to odnesie. Nikto si nechce priťažiť svoj ruksak. A preto (navrchu) navrhujem dôsledné prebudovanie nášho pojmu na tramp a aby sme spravili rozdiel medzi pojmami „wander“ a „čunder“. Ja som s tým už aj začal neviem ako vy. No ako? A samozrejme dôsledné dodržiavanie kontroly na perestrojku aj medzi nami.

A ešte niečo dodatok na Novisovo správanie. Stále pľuve do ohňa a zvyčajne vtedy, keď pripravujem jedlo. Na budúce už budem dávať výstrahy. Poznáte ten vtip o troch výstrahách? A pre neho je „to“ riňavé a prasačinec. Že čo „to“ proste všetko, čo sa dá jesť. Dopredu si pokazí chuť s tým, že jedlu dáva takéto prirovnania. A keby vedel, že čo všetko už pojedol. Určite by sa porihal. A to sa nevzťahuje len na Novisa, ale na všetkých.

Trafená hus zagágala.

sipka-pokr

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť