Túlačka po Slanských vrchoch
Po hrebeni Vihorlatu
Potulovanie sa východnými úbočiami Slanských vrchov
Túlanie sa okolo Šimonky
Okolo Čiernej hory a Oblíka
Po hranici cez Poloniny
Na Muráni s Milanom
Z Telgártu do sedla Súľová
Po hrebeni Volovských vrchov
Krížom cez Slovenský kras
Slanské vrchy, pohorie s úchvatnými výhľadmi
Kanada, okolo Hurónskeho jazera k Niagarám
Nórsko, rafting na rieke Sjoa, Trolltunga, Bergen
The Grotto, Národný park Bruce...
The Grotto, Národný park Bruce Peninsula

The Grotto, Národný park Bruce Peninsula Jazykovo viac zdatní sa dovtípili, že pôjdeme pozrieť nejakú jaskyňu, prípadne dutinu. A na dutiny [ ... ]

Toto si chcem prečítať
Po stopách starých chájd
Po stopách starých chájd

Po stopách starých chájd Udreli mrazy a môj čas bol tu. Slanské vrchy sa vynímali pod snehovým príkrovom. Ťahalo ma to von, do …

Toto si chcem prečítať

KRONIKA ZÁLESÁKOV

Úvod

(Úvodné slová)

O založení tejto kroniky sa už uvažovalo dlhší čas. Zo začiatku však chýbala iniciatíva členov Zálesáckeho klubu. Táto kronika je len náhradou, lebo na naozajstnú kroniku nám chýbajú financie.

A keďže sme ešte nezaložili fond na rôzne účely a peniažky sa stále rozkotúľali od nás, podľa toho súdim, že naozajstnú kroniku mať ani nebudeme. A bude nám vyhovovať aj táto. Teraz ešte nevieme akú má cenu. Jeho cena sa bude dať posúdiť jedine o takých 10 rokov, keď sa stretneme po ukončení Gymnázia Trebišovská 12 (Kováčska 30).

Úvod do Kroiky T. O. Stratené údolieV tejto kronike sa budú opisovať naše zážitky z „trampov“ uskutočnených počas štúdia na gymnáziu, ale aj na vysokej a ďalej. Zakladajúci členovia Zálesáckeho klubu sú: Novis, Soviak, Johnny, Maroš H., Pavol N.. Postupom času sa tento zoznam pozmenil. Niektorí „masňáci“ už nechodili na „tramp“ a iní zas nastúpili na ich miesto. Stály členovia by mali byť: Novis, Soviak, Johnny a ja. To keď sa vynechá jeden alebo dva „trampi“ ešte nič neznamená. Hlavne, ak sa to stalo bez vlastného pričinenia. Ale keď už niektorí povedia, že sa im nechce (to už je vrchol !). Z toho vidno, že nemajú absolútny záujem o prírodu. Radšej ostanú doma a biflia sa poučky. Možno že niektorí majú aj iné záujmy. Oproti, ktorým sú „trampi“ iba maličkosťou. Alebo sa to skrýva v slabej fyzickej stránke ? Nebudem sa tu unúvať vypisovaním ďalších faktov, no ja (Dalo) pokladám za stálych členov vyššie uvedené osoby. Toľko na úvod.

Kronika sa založila 30. augusta 1987, keď sme navštevovali 2. ročník a začali 3. ročník na Gymnáziu.

sipka-pokr

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť