Aprílový jarno-ZIMNÝ tramp
Mrazivý vander v Slanských vrchoch
Malá Fatra, hrebeňovka
Po hrebeni Čergova
Poznanie nepoznaného v Slanských vrchoch
Túlačka po Slanských vrchoch
Po hrebeni Vihorlatu
Po hranici cez Poloniny
Z Telgártu do sedla Súľová
Po hrebeni Volovských vrchov
Krížom cez Slovenský kras
Slanské vrchy, pohorie s úchvatnými výhľadmi
Kanada, okolo Hurónskeho jazera k Niagarám
Nórsko, rafting na rieke Sjoa, Trolltunga, Bergen
Na Javorovú veľkou okľukou I....
Na Javorovú veľkou okľukou I.

Na Javorovú veľkou okľukou I. Predo mnou predĺžený víkendBatohzbalený, samozrejme so statívom a fotoaparátom. Neskôr som zistil,  [ ... ]

Toto si chcem prečítať
Hore na hrebeň
Hore na hrebeň

Hore na hrebeň Mal som pár dní voľna, tak prečo to nevyužiť na menší tramp. Voľba padla na Volovské vrchy. Toto pohorie je pre mňa veľk [ ... ]

Toto si chcem prečítať

Bukovec

Trasa: Košice - Bukovec - Sovchat - Bukovec - Košice

Trvanie: 06. augusta 1988 - 08. augusta 1988
Prítomný: Všetci! Libec, Novis, Johny aj Soviak


bukovec-sovchat-radioCez prázdniny sme sa narýchlo pozbierali, že kedy ideme na tramp. Povzbudenie prišlo aj odo mňa. Celý august som neprítomný. Tak po preklínaní rýchla dohoda u Soviaka. Výsledok - smer Sovchat. na Bukovci. Už v ten istý deň, keď sme mali poradu, sme už boli na Sovchate.

Samozrejme pršalo. A bol s nami aj Soviak, že vraj prinášač dobrého počasia. Boli sme toho svedkami. Hneď ako sme dorazili samé problémy. Ktorý kľúč? Kde je elektrika? Ako s vodou? A čo plyn? No a počasie? Všetko sa vyriešilo. Za pol hodiny sa našiel aj kľúč. Elektrika sa tiež zapla. Vodu sme priniesli z prameňa vzdialeného asi kilometer. (20 l) Plyn nešiel. Bomba bola prázdna. (Aspoň podľa Soviaka). Počasie sa nezmenilo. Problémy boli vyriešené.

Normálne som zízal, ako sa do takej malej búdy v Sovchate, vtrepali toľko izieb.

Malý chatík a ešte aj garáž tam bola. A v garáži zaoceánsky parník - z dreva. Soviak s Johnym skočili do obchodu. A my s Petisom sme počúvali MGF. Ten blbec nechal doma šnúru na elektriku. Baterky vydržia. Hej vydržali - deň.

Studená večera bola celkom dobrá. Menu - čiže jedálny lístok bol nasledovný: Kto čo videl to žral. Zapíjali sme to mliekom. Samozrejme, že z obchodu a nie z nejakej potulnej kravy. Keks, koláče, vajíčka, fľaša, mlieko, konzervy - to boli produkty z obchodu Potraviny - Bukovec.

Dôkladne sme si poprezerali inventár Sovchatu. Chceli sme si čo najviac odniesť. Dojmov. Našli sem tam celé ročníky IPM, zápisník, 100+1 takže sme mali čo robiť. Spod postele som vyhrabal knižku Šťastné manželstvo a Kámasútru. Aby boli vždy pri sebe, alebo pri ruke. Mgf som si na jednu noc rezervoval, aby som aspoň v noci mal kľud od Johnyho metalu. Pustil som si -. Ale ako to smrdelo. V polovičke nahrávky som zaspal. Medzitým dobiedzali s vankúšmi J. a S.

Až ráno som sa zobudil. Namieril som si to rovno na záchod. Jemne som každého zobudil. Zo Soviaka som brutálne strhol prikrývku a tým dvom som jednoducho dal po pysku. Mali z toho obrovskú radosť. Nakoniec sme sa predsa len pozviechali, uvarili sme, čo? Ja som uvaril raňajky. 8 vajec + 2 konzervy a boli sme naďalej hladný.

bukovec-tulenVyhrabali sme odniekiaľ jednu matračku. Zobrali sme si uteráky a smer Bukovec - jazierko. Obloha zamračená - zima ako v Rusku, ale my sme sa aj tak kúpali. Najprv len Soviak s loďkou, ktorá bola deravá, potom sa pridali aj ostatní. Do loďky (bola nafukovacia) stále zatekalo. Johny sa pokúsil o akrobatický skok na matračku z brehu. Druhý krát to už nevydržala, praskla. Johny šiel po nové matračky a kýblik na vyberanie vody z loďky. Keď došiel už bol každý vonku. Nafúkli sa matračky a nabrali sme smer Istanbul. Môj nový vynález matračka s veslom sa osvedčil. Perfektne sa člnkovalo, len poloha bola nepríjemná. Celý Bukovec prázdny, len v jednom rožku sa bláznili štyria s jednou matračkou. Asi o druhej sme sa začali chystať na návrat do Sovchatu. Medzitým došli baterky do mgf. Rádio zato nesklamalo. Zistilo sa, že tu je tábor z Poľska. Soviak a Johny hneď poďme ta. Na to som ja povedal: „Veto !!!“ Takže sme nešli. Na obed sme vybrali konzervy a papriku aj chlieb ešte bol. Takže sme hladovali ďalej. Ostali sme doma prezerali pornografické knižky ako Kámasútra a spol. 

A vyšli sme na lov. Ale pre nedostatok zveriny sme to zmenili na prechádzku okolo Bukovca. Odpojil som sa od nich a mal som menší incident s motorizovaným bláznom. Doteperil som sa k chate, a oni tam ešte neboli. Až o desať minút som začul Soviakov bas. Zase večera. Kotlíková polievka s rôznymi doplnkami. Bola lepšia než na Ligete. Medzitým som prišiel na to, že starý telkáč ešte stále funguje. Šiel výber držiteľov diamantových platní. A ďalej nič. IPM bol dosť zaujímavý aj sám osebe. Soviak zachrápal na pohovke, Johny v kresle. Tak sme šli spať bez nich. Ale potom sa zobudili a hneď ma chceli terorizovať. Územne ma okradli.

Do boha! Na niečo som zabudol.

Náš prvý úraz sa stal práve v Sovchate. Johny si rozrazil hlavu na rohu jedného želiezka. Asi polcentimetrová diera v hlave. Petis hneď sa chopil nožníc a začal vystrihovať ranu. Môže ísť za holiča. Prišiel sused na pomoc a Johny mal schválené, že sa môže pohybovať. Pri prechádzke sme Petisa skoro potopili.

Večer. Príšerné bitky o vankúše v jednotlivých izbách. Vylízal som si utŕžené rany a dal som sa na odpočinok. Nie večný.

Zobúdza nás krásne daždivé ráno. Leje ako z krhly. Johny už dávno odišiel. My sme sa zobudili okolo 11.00 SEČ. Okolo 12.30 nám išiel autobus z Bukovca. To bol finiš. Všetko zbaliť, upratať, pozametať, Mali sme ešte 15 min. na to, aby sme stihli autobus. Stihli sme ho celý mokrý. Zmočený ako kuriatka. Šťastlivo sme došli domov.

Keď koniec dobrý, tak je všetko dobré !

sipka-pokr
 

Pridať komentár